Якщо Ви вважаєте Карпати своєю другою домівкою, не раз були в популярних Буковелі або Яремчі і думаєте,

що знаєте про українські гори все, то рекомендуємо вам звернути увагу

на менш «заїжджений» тутешній туристичний напрям – Верховину.

           Тут стрімко несе свої кришталеві, крижані води норовливий Чорний Черемош та шумлять смарагдові шати споконвічних смерек. Вершини Карпат повиті туманом, п’янкі аромати квіткового різнобарв’я огортають полонини, а високо в горах , на неприступних скелях росте срібний едельвейс. Тут ви знайдете притулок у гостинних колибах, поринете в загадковий світ стародавніх переказів, мольфарів, чугайстрів та гіпнотичної національної музики, відчуєте справжню гуцульську автентичність без штучного лиску цивілізації. Тут в збережених архаїчних обрядах оживають тіні забутих предків, з покоління в покоління передаються спосіб життя та побутові традиції, створюються унікальні витвори декоративно-ужиткового мистецтва. Запрошуємо до першоджерел гуцульського етносу – до чарівної Верховини! Чарівна Верховина – серце Гуцульщини.

 

                              

Сріблясті водоспади, Шешори

Природне диво – комплекс водоспадів у карпатських Шешорах – місце, що змушує туристів та поціновувачів активного відпочинку їхати сюди влітку та взимку. Головна мета – Великий Гук!

Невеличка на перший погляд річка Пістинь подарувала Карпатам відомий далеко за межами країни комплекс. Шешорський Великий Гук займає площу в 5 Га, а висота, з якої падає вода, складає 5 метрів. Гуркіт води та мільярди крапель, що відскакують від скель – це дивовижне поєднання краси та величі природи. Поряд є і Малий Гук – молодший брат, що не відстає та також вражає. Сріблястими водоспади було названо саме тому, що тут постійно присутня завіса крапель води, що виблискує на сонці та створює чарівне явище.

Ця місцина багато разів виступала як територій для зйомок кінофільмів, музичних кліпів, рекламних роликів. Але у теплі місяці року сюди їдуть задля того, щоб зануритися у джакузі – гідромасажний природній басейн.

                  

                                 

Музей гуцульського побуту та мистецтва “У трембітаря”

У музеї гуцульського побуту та мистецтва “У трембітаря”, що у Верховинському присілку Швейково, Вам розкажуть про походження гуцулів, їх життя, гірський побут, обряди та традиції.  Тут для вас заграють та проведуть майстер-клас на різних музичних інструментах.

Тут Вас зустрінуть від звуки трембіти. Господар музею Микола Ілюк завжди зустрічає гостей з трембітою.Музей знаходиться на схилі гори Швейкова. З подвір’я музею відкривається чудовий краєвид на Верховину та гори, що її оточують.

Екскурсія в музеї “У Трембітаря” знайомить з наступними темами:

  • походження гуцулів
  • життя гуцула та його ремесла
  • побут гуцулки та одягання в гуцульський одяг
  • музичні інструменти на Гуцульщині
  • обряди, традиції, спів, коляда
  • майстер клас гри на трембіті, дримбі, цимбалах
  • майстер клас «Гуцульські танці

В музеї зібрані давні речі, що колись були невід’ємною частиною гірського побуту гуцулів.

Тут можна доторкнутися до історії, відчути гуцульський колорит та закохатися в Гуцульщину.

Після цікавої та веселої екскурсії Ви можете скуштувати страви гуцульської кухні, попередньо замовивши обід у господарів музею.

 

  

Дзембронські водоспади (Смотрицькі водоспади) – каскад із двадцяти потужних гомінких потоків води в Українських Карпатах, у масиві Чорногора. Це природна родзинка схилів гори Смотрич, розташована на висоті 1400–1700 метрів над рівнем моря. Найвищий каскад має 10 метрів, а загальна висота водоспадів – приблизно 100 метрів. Джерелом для популярного туристичного об’єкта слугує струмок Мунчель. Вода в ньому просто крижана, тому купатись тут без попередньої підготовки не варто, хоча є відчайдухи, які полюбляють такий вид екстриму.

Гора Смотрич.

Гора Смотрич, яку ще називають Смотрец – одна з вершин Українських Карпат, розташована в південно-східній частині гірського масиву Чорногора, на території Карпатського національного природного парку. Її висота -1898 метрів, вона розташована на відстані 1,5 кілометрів на схід від головного хребта, з яким з`єднана пологої сідловиною.  Місця тут дуже гарні, свого часу тут був навіть знятий один з кліпів української співачки Руслани. З вершини Смотрича відкривається неповторний вид на підпирають небесні склепіння гори, які місцями тонуть у щільному мареві хмар. Південно-західніше цієї височини знаходиться велика улоговина, де бере початок річка Погоролец, за якою височить гора Піп Іван . Одне з найцікавіших місць на горі Смотрич – це Вухатий камінь . До нього можна дістатися крутою стежкою. Місця ці здавна вважаються священними. Химерні скелі Смотрича, яким природа надала фантастичну форму, деяким нагадують незвичайних тварин, а хтось їх навіть називає «церквами». Тим же, хто планує вирушити на екскурсію до вершини, потрібно враховувати, що їх прогулянка буде достатньо довгою і складною.

 

гора Вухатий Камінь

Однією з популярних точок маршрутів Чорногорою є гора Вухатий Камінь. Розташована вона на території Верховинського району Івано-Франківської області, в межах Карпатського національного природного парку. Назву свою гора отримала через те, що зі східного боку її вершина за формою нагадує людське вухо. Гора Вухатий Камінь цікава ще й тим, що на її вершині та  схилах природа створила кілька скель чудернацької форми, які місцеві мешканці називають церквами. Туристи ж бачать кожен своє, залежно від розвиненості уяви: хтось автомобілі, хтось будиночки, а хтось навіть Сімпсонів. Від величних скельних виходів відкривається прекрасний краєвид на довколишні місця, а повз вершину іде стежка з села Дземброня на головний хребет Чорногори.

Гора Піп Іван (Чорногірський) або “Білий Слон”

Піп Іван Чорногірський – один із шести українських двотисячників, з висотою 2020,5 метра. Гора розташована на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Саме з цієї вершини розпочинається найвищий гірський масив Українських Карпат – Чорногірський хребет (Чорногора), на якому зібралися всі українські двотисячники, а саме – Говерла, Бребенескул, Ребра, Петрос, Піп Іван та Гутин Томнатик. Хребет простягається майже на 40 кілометрів між долинами річок Чорна Тиса на заході та Чорний Черемош на сході. Читайте також Від екстриму на гірських річках до етно-вечірок на полонинах: відпочиваємо на Яремчанщині насичено Чорногора надзвичайно мальовнича і, незважаючи на її потужність та висоту, має багато досить доступних маршрутів. Там дуже красиво, скажу вам. Кілометри високогірних стежок, широкі полонини, стрімкі скелі та неповторні краєвиди. І з якого б напрямку ви не піднімалися на ту чи іншу гору, будете вражені побаченим. Туристичні маршрути Чорногорою є найпопулярнішими в Карпатах.

          

 

Озеро Марічейка

Високогірне, мальовниче озеро Марічейка належить до гірського масиву Чорногора. Воно має льодовикове походження, розташоване в Верховинському районі Івано-Франківської області, на північно-східному схилі гори Шурин (на висоті одна тисяча п’ятсот десять метрів вище рівня моря). Озеро досягає в глибину не більше одного метру, поросло осокою. Його, з усіх сторін, оточують смерековий та сосновий ліси. З природною водоймою пов’язана одна містична легенда.

В далекі, неспокійні часи, в місцевості, де нині розташовано озеро, проживала дівчина по імені Марічейка. Місцеві жителі постійно жили в остраху через набіги татар. В один день ворог зумів добратися і до села Марічейки. Люди вирішили шукати порятунку в горах, але татари рушили за ними. Молода дівчина стала на захист свого народу. Їй вдалося зупинити татар. Дівчина завела вороже військо в болотисту місцевість. Татари вирішили наказати Марічейку за цей вчинок. Коли вони кинулися вбивати дівчину, все навколо затремтіло та полетіло каміння. Здійнявся сильний вітер, вдарив грім. Земля розступилася, виникло озеро, в якому й втопилися вороги.

             

Гора Писаний Камінь — місце сили

Маршрут з Буковецького перевалу проходить через село Черетів (цікаве панорамними краєвидами та приватним музеєм — дерев’яна хата зі сторічною історією). Потім стрімка стежка піднімається на гору Копілаш, і далі по хребту веде до Писаного Каменю. Довжина цього маршруту в одну сторону Буковецький Перевал — Писаний Камінь становить 9 км. По дорозі Ви побачите дерев’яні гуцульські хати, захопливі краєвиди та в залежності від сезону галявини квітів. На горі Копілаш та вздовж стежки на Писаний Камінь ростуть різні види анемони, підсніжники, проліски та чорниця з брусницею. А піднявшись на хребет на Вас чекатимуть надзвичайної краси краєвиди,безмежний простір і мільйони кубометрів свіжого повітря. Тут перед Вами як на долоні селище Верховина, гори Магура та Магурка, хребет Кринта та Кострич, мальовничі вершини Покутсько-Буковинських Карпат та найвищий гірський хребет Українських Карпат — Чорногора.Чим ближче до мальовничих скель Писаного Каменю, тим стежка стає дедалі цікавіша. Пройдіть шлях на Писаний Камінь, місце сили та натхнення, відчуйте енергетику цього місця, послухайте містичні легенди та уявіть світ, в якому жили наші давні предки. Писаний Камінь відкриває неповторні мальовничі пейзажі, тут відчувається спокій і затишок, влаштований скелями-велетнями.

Для зручності та економії часу ми організовуємо трансфер на спецтранспорті до Писаного Каменю з невеличким пікніком на вершині в спеціально облаштованому місці.

 

ПРОЖИВАННЯ ПІДЧАС ТУРУ:

Гостинний двір “Три сини”  – це триповерховий будинок на 11 номерів (26 місць), та котедж на 4 номери (8 місць). Розташований в мальовничому гірському селі Замагора Верховинського району, за 8 км. від центру, на висоті 807 м. над рівнем моря. 

Село утворилось за горою Магора, звідси і походить його назва Замагора. А от гостинний двір “Три сини” названо на честь трьох синів власника. 

Це справжній рай для тих, кому набридла міська метушня, і хто хоче відпочити, як тілом, так і душею. Адже  тут відкриваються неймовірні краєвиди на гори, густі смерекові ліси, гірські хатинки з безліччю копиць сіна, тут Ви можете зробити просто неймовірні світлини на згадку про відпочинок. 

А одразу біля садиби, смерековий ліс, де можна прогулятися, подихати свіжим повітрям, позбирати, грибів та лісових ягід. Поряд знаходиться полонина Зміїнська, гора Магора, та протікає гірська річка, де є природнє джакузі. 

 

 

 

ПРОГРАМА ТУРУ:

1-й день

04:00 – збір туристів у Рівному (центральний автовокзал);

08:40 – збір туристів у Львові (залізничний вокзал);

09:30 – технічна зупинка на 30 хв;

13:30 – прибуття у Косівський район, селище Шешори, обід/перекус на природі або у кафе/колибі;

14:15-15:00 – прогулянка до Сріблястих водоспадів;

16:00-17:00 – прогулянка до Хатини Трембітаря, екскурсійна програма, матимете змогу самостійсно зіграти на трембіті;

17:30 – прибуття у Верховинський район, с.Замагора, поселення;

18:00 – 20:00 – тригодинний похід на гору Магора, з якої видно всю Верховину як на долоні;

вечеря по замовленню;

 

2-й день – група може розділитися на різні напрямки:

ВАРІАНТ 1:

06:00 – підйом, ранкова зарядка, сніданок за замовленням;

06:45 – відправлення на початкову точку походу – селище Дземброня;

07:00-18:00 – одноденний похід у гори за маршрутом: с.Дземброня – Дзембронські (Смотрицькі ) водоспади – гора Смотрич – гора Вухатий Камінь – гора Піп Іван Чорногірський – озеро Марічейка – с.Шибене;

19:00 – прибуття у садибу, вечеря за замовленням;

Після 19:30 – вільний час (чани, сауна, більярд, теніс)

ВАРІАНТ 2:

09:00 – сніданок за замовленням;

10:00 – 16:00 – екскурсійна поїздка спецтранспортом у закинуте село-привид Буркут з включеним у вартість обідом; куштування мінеральної водички; купання у прозорій, чистій гірській річці;

17:00-19:00 – відпочинок у чанах або лазні на дровах (за замовленням);

20:00 – вечеря за замовленням;

ВАРІАНТ 3:

 

одноденний піший похід на полонину Кринта, з якої по обидва боки розляглися Прикарпатські гори та Чорногірський Хребет з Піп-Іваном та Говерлою як на лодоні; Родзинка походу – приготування справжнього бограчу на вершині!

ВАРІАНТ 4:

екстримальні розваги – сплави гірською річкою Черемош,

поїздки на позашляховиках у гори,

катання на квадроциклах,

прогулянки на конях та ін.

 

3-й день

08:30 – сніданок за замовленням;

09:30 – виселення з садиби;

09:50-10:30 – екскурсія у Музеї Гуцульської Магії;

10:50 – 11:30 – екскурсія у Хаті-Музеї із кінофільму “Тіні Забутих Предків”;

12:30 – 13:00 – зупинка на сувенірному ринку у Ворохті;

18:30 – орієнтовне прибуття у Львів;

22:00 – орієнтовне прибуття у Рівне;

 

 

ДАТИ ТУРІВ: 

3-4-5,  10-11-12,  17-18-19, 24-25-26 липня

31-1-2, 7-8-9,  14-15-16,  22-23-24,  29-29-30 серпня

Перевезення та поселення людей здійснюється згідно всіхсанітарно-карантинних вимог чинного законодавства України.

 

ВАРТІСТЬ ТУРУ: 1600 грн 

(проїзд+проживання+трансфер до екскурсій (крім спецтранспорту)

 

ПОРЯДОК БРОНЮВАННЯ ТУРУ:

Заповнення заявки туриста, авансова оплата 250 грн з особи. Решту суми – при посадці в автобус. Під час дії карантину бронюваннявідбувається дистанційно.

Діти до 6 років – безкоштовно з окремим місцем в автобусі та без окремого місця у номері (2 безкоштовних місця при групі від 22 осіб)

Діти від 6 до 12 років – знижка 200 грн.

Учасники АТО, сім’ям загиблих в АТО:  1  місце – безкоштовно (у номері із супроводжуючим); 2 місця – зі знижкою 50%

 

ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ:

ХАРЧУВАННЯ У ГОТЕЛІ/КОТЕДЖІ.

Комплекс: 1-й день – вечеря, 2-й день – сніданок+вечеря, 3-й день сніданок = 350 грн на одну особу.

БРОНЮВАННЯ ТА ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ:

066-021-13-83,  068-741-41-93,  073-095-83-67

viber 068-741-41-93

 

 

 

 

Відгуки

Поки що немає відгуків, додайте свій.

Залишити відгук

Рейтинг